З давніх-давен бере свій початок декоративне оформлення й розпис тканин. Ще за кілька тисячоліть до нашої ери єгиптяни, греки, араби, скіфи та інші народи вміли виготовляти, фарбувати й розписувати тканини. Впродовж років розпис тканин удосконалювався й збагачувався, змінювався друкуванням і вибійкою. Але не зважаючи на високий розвиток сучасної техніки друкування візерунків і малюнків на тканинах, індивідуальний розпис і вибійка не втратили своєї художньої цінності й донині. На виставках, у художніх салонах і крамницях сувенірів можна побачити тканини й хустки, розписані народними майстрами.

Порівняно нескладне виконання малюнка чи візерунка, доступність матеріалу та інструментів робить цей вид декоративно-ужиткового мистецтва посильним для учнів 5-7-х і навіть початкових класів.

Розписувати можна льняні, бавовняні, шерстяні й шовкові тканини – практично широкий вибір матеріалу. Фарби для тканин різних кольорів є в продажу. Для розпису тканини користуються акварельними пензликами різних розмірів. Тканину натягують на рамку наносять візерунок або малюнок і починають розпис аніловими фарбами. Використання анілових фарб і резервної маси дає змогу створювати досить складні декоративні композиції.

Контрольні заняття у формі підсумкових занять. Виставки проводяться раз у півріччя. Після закінчення навчального року організовується підсумкова виставка робіт гуртківців.

Керівник:

Шматкова Марина Олексіївна